Drzwi wewnętrzne Białystok

Duże otwarte przestrzenie wciąż są w modzie, ale nawet małe mieszkania potrzebują drzwi: łazienki, sypialnie, pokoje dziecięce. Dzisiejsze nowoczesne drzwi pokojowe to przede wszystkim prostota, geometria, korespondująca ze stylami minimalistycznymi, a także skandynawskimi oraz dominującymi w modnych wnętrzach.

Czym są drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne Białystok to inaczej ruchoma przegroda zamykająca otwór w ściance działowej. Drzwi wewnętrzne to forma oddzielenia niezależnego pomieszczenia (takiego jak pokój czy łazienka) od przedpokoju lub sąsiedniego pomieszczenia.

Podczas montażu drzwi wewnętrznych potrzebne będą narzędzia pomiarowe, takie jak poziomice, kątowniki, miarki które pomogą prawidłowo osadzić ościeżnicę. Montaż jest wykonywany przez specjalistów zajmujące się tego typu usługami, posiadających duże doświadczenie.

Typy drzwi wewnętrznych

Rodzaje drzwi wewnętrznych dzielą się na kilka odmian. Do najpopularniejszych modeli należą drzwi na zawiasach stosowane w większości domowych pomieszczeń. Mogą być jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe. Mogą być również zrobione na wymiar. W takim przypadku ważny jest kierunek otwierania, a po obu stronach musi być wystarczająco dużo miejsca, aby skrzydło otwierało się wygodnie, a także komfortowo.

Kolejną odmianą są drzwi przesuwne, które nie zajmują dużo miejsca i pozwalają na dowolną aranżację wnętrza. Podobną zaletę mają drzwi składane, które po złożeniu zajmują część otworu drzwiowego w celu zmniejszenia szerokości, ale nadal nie muszą pozostawiać miejsca na otwarcie skrzydła. To Idealne rozwiązanie do oddzielenia jadalni od kuchni czy biblioteki od salonu. Kolejnym modelem są drzwi kasetowe, których unikalną cechą jest chowanie się w ścianie. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie można zamontować drzwi uchylnych lub przesuwnych.

Jakie drzwi wybierać? Wszystko zależy od lokalizacji, umiejscowienia, preferencji, a także środków finansowych. Lepiej wcześniej skonsultować się z projektantem, który optymalnie zaaranżuje wnętrze i dobierze najbardziej odpowiedni typ drzwi.

Nietypowy typ drzwi

Niektóre mniej popularne typy drzwi to: system przesuwny. Bardzo często stosuje się szafy, ale nieczęsto dzielenie pokoju. W niektórych miejscach może to być trochę uciążliwe (mniej wygodne w otwieraniu i zamykaniu niż tradycyjne drzwi na zawiasach), ale niewątpliwą zaletą jest oszczędność miejsca. Świetnie sprawdzają się w bardzo małych pomieszczeniach, gdzie z braku miejsca nie ma możliwości lub utrudnienia swobodnego otwierania drzwi na zawiasach. Drzwi przesuwne w systemach naściennych można zamontować w dowolnym momencie, jednak drzwi chowane w ścianie należy rozważyć już na etapie remontu.

 

Rodzaje klamek do drzwi wewnętrznych

Można tu pisać w nieskończoność, ale nigdy nie uzyska się jasnej odpowiedzi. Istnieją jednak pewne podstawy, o których należy pamiętać przy zakupie klamek do drzwi wewnętrznych. Pierwszą zasadą jest więc właściwy dobór szyldów i otworów na zamki. Drzwi wewnętrzne do pokoju wymagają tradycyjnego owalnego otworu w szyldzie i zwykłego klucza. Zwykle pasuje do wszystkich innych drzwi, aby stworzyć bardziej dekoracyjny charakter. Wyjątkiem są jednak drzwi do łazienki czy też toalety. Tutaj otwór jest okrągły, a otwór zamykany jest gałką od wewnątrz. Jeśli chodzi o materiały, wewnętrzne klamki drzwi wykonane są głównie z aluminium w różnych kolorach. Są lekkie, tanie i dobrej jakości.

Jaki zastosować kolor do drzwi wewnętrznych?

Próbując wybrać najlepsze drzwi wewnętrzne z estetycznego punktu widzenia, musisz zdecydować się na określony kolor. Z biegiem czasu producenci oferują drzwi w coraz szerszej gamie kolorystycznej. W ostatnim czasie popularne stały się białe drzwi wewnętrzne, ponieważ można je zastosować w dowolnej aranżacji. Szare drzwi wewnętrzne są równie popularne, a także doskonale komponują się z fioletowymi lub liliowymi akcentami pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *